Alexandra Milyakina ehk Sashami on Eestis elanud pea kümme aastat – õppinud selgeks eesti keele, omandanud kõrgeima akadeemilise kraadi ja leidnud Tartust oma kodu töötades Tartu Ülikoolis teadurina.
Enamikule on Alexandra tuttav aga väljaspool ülikoolihoonet. Alexandra, Sasha, Sashami – kunstnikuhing, kes suudab erinevad linnad ja asulad oma töödes elama panna.
“Olen lapsepõlvest saati joonistanud – see oli minu jaoks nagu teraapia, meditatiivne tegevus. Ma ei tea, miks vanad majad mind nii väga inspireerivad. Mulle meeldivad küll ilusad juugendstiilis majad ja villad, aga kõige rohkem armastan joonistada hooneid, mis meenutavad mulle minu kodu. Vanad poed, puukuurid, vabrikud, garaažid…”.
Kel soovi Sashami kui kunstnikuga lähemalt tutvust teha ja tema töödest rohkem teada saada, saab seda teha tema Fb lehel: https://www.facebook.com/sashamiart/
Kunstnik Sashami on alates 2022. aasta algusest Peipsiveerel ja Sibulateel ringi sõitnud ja üles joonistanud vanausuliste külade kirevat ja kohati ka hääbuvat arhitektuuri.
Näitus “IMELINE PEIPSIVEER” on alguse saanud ühisest projektist Voronja galeriiga. „Vanausuliste külad on ainuüksi selle aja jooksul, mille oleme Varnjas Voronja galeriid arendanud, päris palju muutunud. Vanu maju on maha võetud, et uusi asemele ehitada. Päris mitu maja on maha põlenud. Iga aastaga jääb aedades sibulapeenraid vähemaks ja muutumises on külade atmosfäär. Mõtlesime, et seda võiks paluda erinevatel kunstnikel jäädvustada,“ põhjendavad galeristid Kaili Kask ja Raul Oreškin kunstnik Sashami kunstiekspeditsiooni vajalikkust sibulakülades.
Näitus on avatud 5.-31. jaanuarini.
Üritused Avinurme piirkonnas
ei ole teateid